Avrupa Gezi Yazıları Kos Midilli Mykonos Rodos Santorini Slider Yunanistan

Hangi Yunan Adası Daha Güzel ?

Mykonos

mykonos-little-venice

Yunanistan’ın ve belki de tüm Avrupa’nın eğlence başkenti ünvanını elinde tutan yerlerden birisi de Mykonos. Deniz-Kum-Güneş tatilini arayıp tatilinde biraz da hareket isteyenlerin tek geçebileceği Yunan adası Mykonostur.

Mykonos’un merkezi olan Mykonos Town tam bir Yunan kasabası. Güçlü rüzgarların belki de kesişim noktasında olan Mykonoslular bu rüzgarlardan korunmak için ada merkezini adeta labirente çeviren dar ve dönemeçli sokakları yapmışlar. Bu sayede hem rüzgardan hem de korsanlardan korunmuşlar. Ada merkezi küçük ancak çok sevimli. Merkezde bulunan mağazalar ve sanat galerileri için bile meraklıları bir kaç gün kalabilir. Bir de Little Venice dedikleri bir yer var, tam bir Yunan Venediği.

Mykonos Town’da dolaşırsanız, Pelikan Petrus’a selamımı söylerseniz.

mykonos-petrus

Gelelim Myknonos’un can alıcı noktasına. Plajlar ve eğlence mekanları.

Adada yazın hayat genelde öğlen 3-4 gibi başlıyor ve gecenin bir vaktine kadar devam ediyor. Paradise, Super Paradise ve Eli Beach hem denizi hem de eğlencesi açısından yunan adalarının en iyileri. Akşam üstü başlayan beach partiler, ertesi günün ilk ışıklarına kadar devam edebiliyor. Avrupa’nın her yerinden gelen gençler ve gayler buralarda birbirleri ile özgürce kaynaşabiliyor.

Ada halkının serbest yaşam biçimine olan tahammülü, geleneksel turizm anlayışına dayalı.

 

mykonos-eli-beach

Bu arada 100 metrelik bir yatınız yoksa veya zengin bir arap şeyhinin akrabası falan değilseniz Mykonos’taki Ornos koyundan uzak durun. Plajdaki şezlonglar için 35 EUR, restorandaki kaliteli şaraplar için 100.000 EUR vermek istemezsiniz herhalde 🙂

Devamı için 4 numaralı sayfaya geçelim.

Hakkımızda Eren Evren

Eren Evren, İzmir ve İstanbul'da serbest avukatlık yapmakta ve bir avukatlık ofisini yönetmektedir. Boş zamanlarında gezi yazıları okumakta ve uçak bileti fırsatlarını kovalamaktadır. Bulduğu her fırsatı yurt dışında gezerek değerlendirmektedir.

Web Site Facebook Twitter Instagram Google Plus YouTube

9 Yorum

 1. Yunan adaları arasında top 10;

  Serifos
  Milos
  Naksos
  Kefalonya
  Zakynthos
  Sifnos
  Paros
  Skiathos
  İos

  No1 daha sonra …………………

 2. Kalimnos adası nın en onemli ozelligini pas gecmissiniz. Kalimnos adası ege nin himalayasıdır… Adanın batı ucu dağların dik ve yamaç oluşundan oturu ada ya binlerce turist eylul ayindaki dagcilik festivallerine katıliyor… inanilmaz bir gun batimi var ve cok guzel fotograflar cikiyor !!!

  1. Bilgilendirme için sağolun, ilgi alanımız olmadığı için bilmiyordum. Ama bu vesile ile buradan bilgilendirmiş olduk

 3. Nisiros adası görülmeye değer bize en yakın adalardan biri.Kraterler muhteşem.Dağın tepesinde iddiaya göre Yunanistan'ın en güzel köyü ve krater manzarası tavsiye edebileceğim özelliklerinden.

 4. Yeşil sigorta yani uluslararası trafik sigortası yurtdışına araçla çıkacaklar için zorunlu evraklardan biri. sigorta yaptırmak isteyenlerin watsapptan ruhsat fotoğrafını göndermeleri yeterli olacaktır. 2 gün içinde sigorta adresinize gelecektir veya Tekirdağdan elden alabilirsiniz. Sigorta istediğiniz tarihte başlar.
  Otomobil : 3 aylık 90 Euro 1 aylık 65 Euro
  kamyonet: 1 aylık 65 euro 3 aylık 100 euro
  motorsiklet : 1 aylık 37 euro
  Karavan:1 aylık 100 , 3 aylık 150 euro
  Watsapp: 05055496507

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz asla paylaşılmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlendi *