Avrupa Barcelona Gezi Yazıları İspanya Slider

Barcelona'da 24 Saat

Saat 17:00

  • Kristof Kolomb Sütunu, Alışveriş Merkezi ve Sahil

barcelona-gezilecek-yerler-marina-kolaj

Gotik Mahalle'den kendimizi çıkartmayı başardıktan sonra La Rambla'nın sonuna kadar yürüyüp meşhur Kristof Kolomb sütunun ve heykelinin olduğu meydana geldik. Hafif bir soluklanmanın ardından kendimizi karşı taraftaki marina ile birleşik AVM'nin olduğu bölgeye attık. Amacımız tabii ki AVM değil ama AVM'nin olduğu bölgenin şık dizaynı hoşumuza gitti ve sadece geçip gittik.

  • Barcelonata Plajı

barcelona-gezilecek-yerler-plaj-yolu

Oradan Marina'yı takip ederek Barcelonata plajlarna ulaşmayı amaçlamıştık. 15 dk'lık kolay ve zevkli bir yürüyüşün ardından Barcelonata plajına ulaşmış olduk. Saat 18:00 olmasına rağmen (Batı Avrupa'da güneşin geç batmasının da avantajı ile) plaj hala kalabalık v enerji doluydu. Bir süre gezip, 4 gün denize girmenin doymuşluğu ile denizi görmeyip plajda bulunan Çimen Suyundan tutun da adını hiç duymadığım ekolojik kokteylleri yapan bir kafede güneşi batırdık.

barcelona-gezilecek-yerler-barcelonata-plaj

Saat: 20:00 

  • Passeig de Gracia

Plajdan metro ile Passeig de Gracia istasyonuna ulaştık. Barcelona'da Toplu Taşıma ile ilgili yazıyı okuyabilirsiniz. Paseig de Gracia Barcelona'nın geçirdiği evrimdeki son halka. Example olarak geçen bu bölge geniş caddeleri, ileri düzey şehir planlamacılığı ve Gaudi gibi bir dehanın yarattığı evlerle ünlü. Bu evlerin en ünlüsü olan ve bizim daha önce hayran kaldığımız Casa Battlio'ya bir kere daha gidip dıştan yine "ahh o ikinci kattaki Avukatlık Ofisi bizim olsa" diye iç geçirdik. 2013 ziyaretimizde bir günü sadece Gaudi Eserlerine ayırmış ve Casa Battlio'nun içine girmiştik. Türkiye'den giden pek çok facebook turisti 20 EUR vermemek için bu binayı sadece dıştan seyreder ama dışından çok daha güzel ve ince düşünülmüş olan içini görmeyi kaçırırlar. Bu sebeple Barcelona'ya giden herkese Casa Battlio'nun içine girmesini öneriyorum.

barcelona-gezilecek-yerler-casa-battlio

Casa Battlio ve karşı çaprazında yer alan Casa Milla (La Pedrera) ya saygı duruşunda bulunduktan sonra tekrar Plaça Katalunya üzerinden Havaalanında yer alan otelimize dönüş yapıp Barcelona'da 24 saat geçirdikten sonra tatilimizi noktalayıp evimize döndük.

Barcelona'da daha uzun süreli gezmeye gelenler için;

1- Casa Battlio, Casa milla, Sagrada Famila ve Park Guell başta tüm Gaudi Eserlerini gezmenizi

2-Gotik Mahallede ve La Rambla'nın diğer kıyısı El Raval'da daha çok vakit geçirmenizi

3- Paseig de Gracia ve çevresini gezmenizi

4- Barcelona Marina'dan teleferiğe binip Montjuic Tepesi'ne gidip orada da bir başka Katalan deli/dahi Juan Miro'nun eserlerini görmenizi 5- Bir günü Barcelona'nın çevresindeki Girona ve Figueres'e ayrımanızı ve karizmatik deli Salvador Dali'nin müze evini gezip ağzınız açık şaşırmanızı

6- Denize girmenizi

7- Flamenko gösterisine gitmenizi

8- Futbola merakınız varsa 20 EUR da olsa Nou Camp stadını gezmenizi ve hatta mümkünse bir maça gitmenizi 

öneririm.

#gezinafiyetle

Eren Evren

Gezgin Avukat    

Hakkımızda Eren Evren

Eren Evren, İzmir ve İstanbul'da serbest avukatlık yapmakta ve bir avukatlık ofisini yönetmektedir. Boş zamanlarında gezi yazıları okumakta ve uçak bileti fırsatlarını kovalamaktadır. Bulduğu her fırsatı yurt dışında gezerek değerlendirmektedir.

Web Site Facebook Twitter Instagram Google Plus YouTube

2 Yorum

  1. Barcelona benim görmeyi çok arzu etttiğim yerlerden biri. Keyifli bir tatil yapıp çok da güzel anlatmışsınız. Umarım ben de gezip görme imkanı bulurum.:)

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz asla paylaşılmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlendi *