Avrupa Gezi Yazıları Kos Midilli Mykonos Rodos Santorini Slider Yunanistan

Hangi Yunan Adası Daha Güzel ?

yunan-adalari

Biz İzmir’liler için Şengen Vizesini en kolay alma şansı Yunanistan vizesinden geçiyor. İzmir’de Yunanistan konsolosluğunun olması ve konsolosluk görevlilerinin İzmir’in havası ve suyu sebebi ile Egeli’leri kendilerinden görüp vize işlemlerinde bir problem çıkartmamaları sebebi ile en kolay vize alabildiliğimiz Yunanistan’a da bir o kadar da seyehat etme şansı bulduk. Şengen vize kuralları gereğince, ilk çıkışın vizenin alındığı ülkeye yapılması gerektiği için tatillerimize hep Yunanistan’dan başladık. En kolayı da Yunan adalarına geçmek oldu. Bu sebeple Yunan adaları hakkında (Adriyatik denizinde olanlar haricinde) güzel tecrübelerimiz oldu. Bu sayede “En Güzel Yunan Adası Neresi ? “sorusuna da kendimce cevap verme şansım doğdu.

En Güzel Yunan Adası hangisi ?

Bu sorunun cevabı, tatilde ne aradığınıza bağlı aslında. Yunan adalarının pek çoğu birbirlerine benziyor. Belki uzaktan bakıldığında hepsinde hepsi mavi kubbeler ve beyaz evlerden ibaret gibi görünüyor. Ancak her adanın karakteri birbirinden farklı. Her adanın size sundukları diğerlerinden başka.

Yine de, gezdiğimiz Yunan adalarını aklıma ilk gelen sıraya göre şöyle bir sıralarsam;

 • Santorini
 • Mykonos
 • Rodos
 • Kos
 • Sakız
 • Midilli
 • Kalimnos

Hangisinin birbirinden daha güzel olduğuna bir türlü karar veremem. Özellikle daha henüz gezme fırsatına sahip olamadığım, Simi, Thassos, Korfu ve Zakintos varken ya da atalarımın geldiği Girit adası dururken belki de en güzel Yunan Adasının hangisi olduğunu söylemek için  erken olabilir.

Fakat; gezdiğim Yunan Adaları içinde en güzeli hangisi diye düşünürsem tabii ki ilk cevabım tereddütsüz Santorini olacaktır. Ama yine de diğer adaların kendilerine has güzellikleri olduğunu söylemek lazım.

Devamı için 2 numaralı sayfaya geçelim.

Hakkımızda Eren Evren

Eren Evren, İzmir ve İstanbul'da serbest avukatlık yapmakta ve bir avukatlık ofisini yönetmektedir. Boş zamanlarında gezi yazıları okumakta ve uçak bileti fırsatlarını kovalamaktadır. Bulduğu her fırsatı yurt dışında gezerek değerlendirmektedir.

Web Site Facebook Twitter Instagram Google Plus YouTube

9 Yorum

 1. Yunan adaları arasında top 10;

  Serifos
  Milos
  Naksos
  Kefalonya
  Zakynthos
  Sifnos
  Paros
  Skiathos
  İos

  No1 daha sonra …………………

 2. Kalimnos adası nın en onemli ozelligini pas gecmissiniz. Kalimnos adası ege nin himalayasıdır… Adanın batı ucu dağların dik ve yamaç oluşundan oturu ada ya binlerce turist eylul ayindaki dagcilik festivallerine katıliyor… inanilmaz bir gun batimi var ve cok guzel fotograflar cikiyor !!!

  1. Bilgilendirme için sağolun, ilgi alanımız olmadığı için bilmiyordum. Ama bu vesile ile buradan bilgilendirmiş olduk

 3. Nisiros adası görülmeye değer bize en yakın adalardan biri.Kraterler muhteşem.Dağın tepesinde iddiaya göre Yunanistan'ın en güzel köyü ve krater manzarası tavsiye edebileceğim özelliklerinden.

 4. Yeşil sigorta yani uluslararası trafik sigortası yurtdışına araçla çıkacaklar için zorunlu evraklardan biri. sigorta yaptırmak isteyenlerin watsapptan ruhsat fotoğrafını göndermeleri yeterli olacaktır. 2 gün içinde sigorta adresinize gelecektir veya Tekirdağdan elden alabilirsiniz. Sigorta istediğiniz tarihte başlar.
  Otomobil : 3 aylık 90 Euro 1 aylık 65 Euro
  kamyonet: 1 aylık 65 euro 3 aylık 100 euro
  motorsiklet : 1 aylık 37 euro
  Karavan:1 aylık 100 , 3 aylık 150 euro
  Watsapp: 05055496507

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz asla paylaşılmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlendi *